У 2020 році Південна залізниця сплатила до різних бюджетів понад два млн гривень
Укрзалізниця, Новини

Придніпровська залізниця відзвітувала про заощадження енергоресурсів на суму 86,7 млн грн

У 2020 році в регіональній філії «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця» зекономили енергоресурсів на загальну суму 86,7 млн грн. Про це повідомляє пресслужба Перевізника.

Зокрема, було зекономлено понад 2,8 тис. тонн дизельного пального, 10,3 млн кВт електроенергії, 17,1 тис. м³ природного газу, 271,1 Гкал теплової енергії. Водночас на енергоощадні заходи у 2020 році регіональна філія витратила понад 5,6 млн грн.

Повідомлено, що економії дизельного пального на залізниці досягли переважно шляхом використання тепловозів ТЕ33АС замість 2ТЕ116 у локомотивних депо Мелітополя, Полог та Синельникового, а також шляхом скорочення неграфікових зупинок та нагону пасажирських поїздів.

Заощадити електроенергію в тязі дозволило:

  • скасовування довготривалих енергоємних обмежень швидкості руху поїздів на перегоні П’ятихатки – Ерастівка, станціях Ерастівка і Новоблочна після проведення ремонтно-колійних робіт;
  • зменшення кількості неграфікових зупинок потягів;
  • виключення з роботи по одному тяговому агрегату чи трансформатору у разі, якщо це дозволяла поїзна ситуація;
  • модернізація електровозів і електропоїздів лічильниками електричної енергії.

У стаціонарній енергетиці економії досягли завдяки використанню світлодіодних та енергоощадних ламп, упровадженню систем автоматичного керування зовнішнім освітленням та приладів обліку електроенергії.

Природний газ на залізниці заощаджено завдяки еколого-теплотехнічному налагодженню котлоагрегатів, а теплову енергію –  впровадженню приладів обліку в окремих виробничих та санітарно-побутових приміщеннях.

Нагадаємо, раніше у регіональній філії УЗ «Донецька залізниця» заявили про 43,5 млн грн економії завдяки енергоощадним заходам.

Читайте також