Міжнародні новини, Новини

Російські вагоноремонтники уже втретє з початку року підвищують ціни на свої послуги

Вагоноремонтні компанії у РФ мають намір з 1 жовтня втретє впродовж 2021 року підвищити ціни на свої послуги, передає Rail.insider із посиланням на ukrrudprom.ua

Уточнюється, що ціни виростуть в середньому на 6—7%.

Цього року найбільші ремонтні компанії (ВРК-1, «Новая вагоноремонтная компания», «ОМК Стальной путь») уже тричі підвищували ціни на свої послуги. Із 1 липня їхня вартість зросла в середньому на 6%. З 1 серпня вагоноремонтні компанії повторно підняли ціни, переважно на капремонт колісної пари. «Різке підвищення цін усіма трьома компаніями викликає серйозну стурбованість. На думку операторів, ситуація має стати об’єктом уваги Федеральної антимонопольної служби РФ», — йдеться у повідомленні.

За даними Асоціації операторів залізничного рухомого складу, зараз середня вартість деповського ремонту універсального рухомого складу без ПДВ становить 80—100 тис. руб. залежно від регіону, капітального — 110—130 тис. руб.

Але самі вагоноремонтні компанії вважають, що їхні ціни і зараз невисокі. У липні Спілка вагоноремонтних підприємств (СВРП) повідомляла Федеральному агентству залізничного транспорту РФ, що власники вагонів ще у 2020 році почали максимально економити кошти, зокрема і встановлювати вживані запчастини (видання посилається на отримання відповідного листа). Це призвело до падіння ціни на ремонт вагона до 60 тис. руб., але таких сум не вистачало навіть на те, щоб перекрити прямі витрати компаній.

На думку учасників СВРП, ситуація з ціновою політикою негативно позначається передусім на експлуатаційній роботі всього вантажного парку на залізничній мережі РФ. Адже не може йтися про впровадження сучасного обладнання.

Читайте також