Міжнародні новини, Економіка, Новини

Росія планує заборонити імпорт залізничної продукції з України

До списку санкційних товарів, введеному урядом РФ в грудні 2018 року, пропонується додати залізничні колеса, осі й заготовки, а також велике вагонне литво. Про це повідомляє “Комерсант”.

За інформацією журналістів, українські залізничні колеса, колісні пари, заготовки, осі, а також велике вагонне литво – бічні рами і надресорні балки – можуть бути заборонені до ввезення в РФ.

Це може бути зроблено внесенням до постанови уряду від грудня 2018 року, де міститься перелік продукції, забороненої до постачання з України, двох відповідних товарних кодів (ТН ЗЕД 8607 19 100 і ТН ЗЕД 8607 19 900 9).

14 грудня Союз операторів залізничного транспорту (СОЗТ) направив листа першому віце-прем’єру Андрію Белоусову, де висловив стурбованість проєктом рішення щодо заборони імпорту всіх перерахованих номенклатур з України.

«Незважаючи на те, що частка продукції українських підприємств є значно нижчою, ніж у російських виробників (не більше 10-15% окремих сегментів ринку), така продукція, як і раніше, затребувана споживачами», – пише СОЖТ.

Асоціація зазначає, що з 2018 року відбулося різке – утричі – зростання ціни на колеса «внаслідок дій з боку домінуючих російських виробників (ВМЗ і “Євраз Холдинг”, що займають понад 80% ринку), а також введення з їхньої ініціативи загороджувальних мит на ввезення коліс з України на територію ЄАЕС».

Зауважено, що Україна – основний постачальник залізничних коліс в ЄАЕС, обсяг імпорту склав у 2019 році $ 270 млн, у січні-жовтні 2020 року – $ 150 млн. Дія мита припинялася майже на рік, але в липні відновилася, при цьому термін її дії закінчується 21 січня 2021 року.

Заборона на імпорт продукції українського машинобудування призведе до нових стрибків цін широкою і найбільш важливою номенклатурою дорогих деталей, вказано у матеріалі. Цей ефект посилиться прогнозованим дефіцитом деталей, призначених для масштабної програми ремонту вагонів у найближчі п’ять років.

Нагадаємо, раніше Україна ще на п’ять років продовжила термін дії антидемпінгового мита (59,4%) на імпорт стрілочних переводів з Росії.

Читайте також