Новини, Укрзалізниця

СБУ виявили оборудку із захистом секретної інформації в Укрзалізниці

Співробітники СБУ викрили київських підприємців, які розкрадали кошти, виділені на захист секретної інформації, що циркулює в державних установах і силових відомствах України. За попередньою інформацією, зловмисники завдали державі збитків на 20 млн грн. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу СБУ.

Упродовж 2018—2019 років фірма обслуговувала:

  • АТ «Укрзалізниця»;
  • Національну поліцію України;
  • Національну гвардію України;
  • Міністерство молоді та спорту України;
  • ДП «Украерорух»;
  • ДП «Укренерго»;
  • Окружний адміністративний суд України тощо.

При цьому організатор оборудки — київська приватна компанія — пройшла сертифікацію Держспецзв’язку та має відповідну ліцензію. Головне завдання ділків, відповідно до контрактів, — технічний та криптографічний захист інформації, що циркулювала у державних органах.

Згідно з повідомленням, розкрадання коштів відбувалося за рахунок махінацій із вартістю робіт. Зловмисники завідомо завищували ціни на власні послуги, а неправомірно отримані гроші виводили через фіктивні підприємства.

Наразі двом фігурантам провадження, директорам фіктивних підприємств, повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 205-1 КК України — за підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи.

Під час проведених обшуків вилучили документи фінансово-господарської діяльності та комп’ютерну техніку.

Крім того, під час обшуку задокументовано факти зберігання посадовими особами «фірми» інформації з грифом «таємно» на незареєстрованих носіях інформації. Це суперечить нормативно-правовим документам у сфері охорони державної таємниці.

Наразі планується проведення експертизи щодо наявності у документах відомостей, що становлять державну таємницю, судово-економічної та комп’ютерно-технічної експертиз з метою підтвердження завданих державі збитків та прийняття за їх результатами відповідного процесуального рішення.

Як повідомлялося раніше, СБУ викрила схему постачання неякісного електрообладнання для локомотивів.

Читайте також