Новини, Рухомий склад, Укрзалізниця

Ставка на переобладнані із рефрижераторних криті вагони у січні знизилась

АТ «Укрзалізниця» запропонувало ринку у січні 2022 року криті вагони, переобладнані із рефрижераторних (тип 918 та 5918), за ставкою 366 грн/добу, що на 134 грн нижча, ніж у грудні 2021 року. Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник директора департаменту комерційної роботи товариства Валерій Ткачов, передає Rail.insider.

«Правлінням АТ «Укрзалізниця» прийнято рішення з метою залучення перевезень у критих вагонах, переобладнаних із рефрижераторних умовного типу 918 та 5918, ухвалити ставку плати за використання еквівалентну до ставки на звичайний критий вагон (з урахуванням вантажопідйомності)», — пояснив Валерій Ткачов.

За його словами, вантажопідйомність критого переобладнаного вагона — 53 т, а фактична ставка плати за його використання у січні 2022 року мала становити 500 грн/добу. У звичайного критого вагона вантажопідйомність сягає 68 т, проте фактична ставка плати за його використання у січні 2022 року — 789 грн/добу.

Представник Укрзалізниці зауважив, що критий вагон товариства користується більшим попитом, ніж його переобладнаний аналог. З огляду на це було розраховано фактичну ставку плати, при якій «вирівнюються провізні платежі за перевезення 1 т вантажу у власному критому переобладнаному вагоні порівняно з провізними платежами за 1 т вантажу у власному критому вагоні». Розмір цієї фактичної ставки плати становив 366 грн/добу без ПДВ.

Як повідомлялося раніше, у січні знову піднялися ставки на більшість типів вагонів.

Читайте також