Розробники booking.uz.gov.ua виграли суд в АТ “Укрзалізниця”
Новини, Укрзалізниця

Суд скасував постанову Держвиконслужби про арешт коштів Укрзалізниці в 11 банках

Окружний адмінсуд м. Києва частково задовольнив позов Укрзалізниці до Департаменту державної виконавчої служби Мін’юсту у справі щодо VR Global Partners, L. P. Він визнав неправомірною бездіяльність держвиконавців, яка полягає в незнятті арештів з грошових коштів Укрзалізниці. Про це пише Rail.insider із посиланням на finbalance

Загалом йдеться про стягнення з Укрзалізниці приблизно 123 млн доларів за договорами про відкриття кредитних ліній у 2011—2012 роках.

Постановою від 6 травня 2021 року з «Укрзалізниці» було вирішено стягнути виконавчий збір у розмірі 1,25 млн доларів і 9,1 млн грн. Крім того, тоді ж держвиконавцем було винесено постанову про арешт коштів УЗ в межах суми звернення стягнення з урахуванням виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, штрафів, що становить 13,75 млн доларів та 99,77 млн грн. Йшлося про арешт коштів Укрзалізниці в «Ощадбанку», «Укрексімбанку», «Укргазбанку», «Райффайзен Банку», «Сітібанку», «Альфа-Банку», «Сбербанку», «Таскомбанку», «Індустріалбанку», «Розрахунковому центрі», «Дойче Банк ДБУ».

Укрзалізниця 7 травня поінформувала Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції про наявність ухвали Печерського райсуду м. Києва від 9 березня 2021 року, якою було задоволено клопотання Офісу генпрокурора шляхом «заборони здійснювати перерахування та/або списання та/або стягнення грошових коштів або будь-які інші фінансові операції за кредитними договорами, укладеними між ДТГО «Південно-Західна залізниця», ДП «Південна залізниця» (правонаступником яких є AT «Укрзалізниця») та ПАТ «Промінвестбанк» на користь компанії VR Global Partners, L. P., будь-яких інших осіб, органами ДВС, будь-якими іншими особами будь-яких сум за будь-якими судовими рішеннями та/або рішеннями будь-яких органів та/або кредитними договорами, на грошові кошти AT «Укрзалізниця», які знаходяться на розрахункових та поточних рахунках, відкритих у банківських установах».

З огляду на це Укрзалізниця просила держвиконавців скасувати постанову про арешт своїх коштів від 6 травня 2021 року. Разом із тим 8 червня товариство отримало відповідь від Державної виконавчої служби, що у держвиконавців відсутні підстави для зняття арештів з коштів боржника.

На думку Окружного адмінсуду м. Києва, Державна виконавча служба не довела правомірність та обґрунтованість своїх дій.

Як повідомлялося раніше, суди заборонили VR Global Partners стягувати кошти з рахунків Укрзалізниці.

Читайте також