Новини, Укрзалізниця

Суди заборонили VR Global Partners стягувати кошти з рахунків Укрзалізниці

Київський апеляційний суд 12 жовтня відмовився задовольнити апеляційну скаргу представника VR Global Partners, L. P. та залишив без змін ухвалу слідчого судді Печерського райсуду м. Києва. Про це пише Rail.insider із посиланням на finbalance

Ухвалою слідчого судді Печерського райсуду м. Києва було задоволено клопотання Офісу генпрокурора та накладено арешт «шляхом заборони здійснювати перерахування та/або списання та/або стягнення грошових коштів або будь-які інші фінансові операції» за кредитними договорами, підписаними у 2011—2012 роках із «Промінвестбанком», на користь компанії VR Global Partners, L. P.

Зауважується, що суди винесли п’ять рішень, які набрали законної сили, про стягнення з Укрзалізниці приблизно 123 млн доларів за договорами про відкриття кредитних ліній у 2011—2012 роках.

За висновками слідства, «допущення примусового списання грошових коштів за вказаними судовими рішеннями суду, у випадку визнання зазначеного договору відступлення права вимоги недійсним, може призвести до подвійного стягнення грошових коштів з АТ «Укрзалізниця» на користь VR Global та у подальшому — ПАТ «Промінвестбанк», чим завдасть збитки в особливо великих розмірах».

В ухвалі Київського апеляційного суду від 12 жовтня зазначається: «Слід погодитися з висновками слідчого судді (Печерського райсуду м. Києва, — ред.), що існує реальна загроза списання з банківських рахунків АТ «Укрзалізниця» грошових коштів в порядку примусового виконання рішень органами державної виконавчої служби за договором, який, можливо, укладений з порушенням вимог діючого законодавства, а відтак, накладення арешту на вищевказане майно є необхідним з метою забезпечення збереження речових доказів».

Як повідомлялося раніше, Північний апеляційний господарський суд 16 вересня 2021 року визнав неправомірність угоди між Промінвестбанком та VR Global Partners L.P. щодо купівлі боргів Укрзалізниці.

Читайте також