Міжнародні новини, Новини

У Білорусі рейковим партизанам загрожує смертна кара

Білоруським партизанам, які намагалися завадити перевезенням російської військової техніки залізницею, загрожує смертна кара. Про це пише Rail.insider із посиланням на інформацію Слідчого комітету Республіки Білорусь.

Завершено розслідування кримінальної справи стосовно чоловіків, які здійснили «акт тероризму» на залізниці. За даними слідства, 29-річний мешканець Світлогірська (Гомельська область) у лютому поточного року вступив до формувань BYPOL/ Мобілізаційний план «Перемога», від керівників яких отримав завдання щодо виведення з ладу залізничної інфраструктури на території області. Чоловік також запропонував долучитися до диверсійної діяльності двом друзям.

Уночі з 28 лютого на 1 березня партизани підпалили релейну шафу управління СЦБ. Під час розслідування кримінальної справи встановлено, що «це був до дрібниць спланований злочин і кожен фігурант мав своє відповідальне завдання».

«Слідством встановлено, що злочинні дії фігурантів, зокрема і щодо надання допомоги іноземній організації у заподіянні шкоди національній безпеці Республіки Білорусь, — і є зрада Батьківщини — зрада державі», — наголошується у повідомленні.

Чоловікам пред’явлено звинувачення щодо низки статей Кримінального кодексу Республіки Білорусь. Зокрема, йдеться про

  • участь в екстремістському формуванні;
  • акт тероризму, вчинений у складі організованої групи, що спричинив тяжкі наслідки, що створюють загрозу загибелі людей та заподіяння їм тілесних ушкоджень;
  • навмисне унеможливлення шляхів сполучення, що спричинило тяжкі наслідки, а також створило загрозу аварії, аварії та загибелі людей;
  • зрада державі.

«До них (партизанів, — ред.) застосовано запобіжний захід у вигляді взяття під варту. На майно обвинувачених накладено арешт на загальну суму понад 57 тис. білоруських рублів. За скоєння зазначених дій чоловікам може загрожувати максимальне покарання до смертної кари», — підсумовується у дописі.

Нагадаємо, що білоруські партизани знищували обладнання СЦБ з метою протидії окупації України з боку РФ.

Читайте також