У лютому падіння промисловості уповільнилось до 1,5%
Новини, Економіка

У лютому падіння промисловості уповільнилось до 1,5% — Мінекономіки

Падіння української промисловості в лютому уповільнилось до 1,5% у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Загальне скорочення ЗІВ (зведений індекс виробництва) становило 1,8% проти 2,6% у січні. Про це повідомляє Департамент стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Мінекономіки.

Зокрема, спостерігалося зростання у внутрішній торгівлі та с/г виробництві, уповільнення падіння у промисловості та транспорті. За даними міністерства, скорочення ВВП у січні-лютому становило 0,2%. На думку аналітиків департаменту стратегічного планування, у лютому лише деякі підвиди окремих галузей почали відчувати негативний вплив поширення у світі COVID-19 (зокрема, металургія та авіатранспорт).

Щодо транспорту, то у січні-лютому 2020 року відбулося уповільнення падіння випуску до 3,8% («мінус» 4% у січні 2020 року). Таку динаміку експерти пояснили сповільненням падіння обсягів вантажообігу у лютому, з урахуванням зменшення темпів падіння у трубопровідному транспорті через значний рівень наповненості підземних газових сховищ у країнах ЄС та теплих погодних умов. Це все на тлі високої бази порівняння минулого року.

Водночас пасажирський транспорт у лютому продемонстрував незначне скорочення. В міністерстві його пояснили падінням пасажирообігу залізничним транспортом на тлі значного зносу застарілих пасажирських вагонів (75,2% пасажирських вагонів понад 28 років у користуванні (дані за 2018 рік). Також експерти закцентували на невідповідності вартості транспортних послуг залізничного пасажирського транспорту та якості послуг, що надаються.

Падіння вантажообігу за перші два місяці склало 16%. В УЗ цей показник троки менше (- 4,8%), ніж загальне падіння. Загалом, за минулий місяць, залізниця “відвоювала” свої позиції у структурі перевезень, з показником в 61,4%, проти 56,1% у лютому 2019 році.

У лютому падіння промисловості уповільнилось до 1,5%

Найбільше в лютому возили руду (28%), зерно та кам’яне вугілля (по 15,8%). Кращі темпи зростання у порівнянні з лютим 2019 року показав брухт, кокс та будівельні матеріали. Найбільше падіння обсягів спостерігалось в перевезенні лісу та нафтопродуктів. Також відзначимо, що УЗ втратила частку на ринку пасажироперевезень (24,6% проти 26% рік тому).

У лютому падіння промисловості уповільнилось до 1,5%

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також