Новини, Укрзалізниця

У наступні 3 роки держава може виділити понад 51 млрд грн на оновлення пасажирських вагонів та інфраструктури, — Іван Юрик

Верховна Рада прийняла постанову «Про Бюджетну декларацію на 2022-2024 роки». В її межах Укрзалізниці може бути виділено в найближчі 3 роки понад 51 млрд грн на оновлення пасажирських вагонів та інфраструктури. Про це повідомив в. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

За словами керівника компанії, бюджетна декларація, зокрема, передбачає виділення майже 50,6 млрд грн на оновлення пасажирського рухомого складу та інфраструктури та ще майже 645 млн грн — на будівництво євроколії від Чопа до Ужгорода.

«Така підтримка збиткового пасажирського напряму з боку держави — це загальносвітова практика, яка дає залізниці можливість розвиватися та надавати якісні послуги з перевезення пасажирів. Більше того, це допоможе нам продовжити модернізацію компанії та її подальше реформування», — зазначив в. о. голови правління АТ «Укрзалізниця».

Як акцентується у повідомленні, за кошти Державного бюджету передбачено здійснити закупівлю у 2021 році 100 пасажирських вагонів (Укрзалізниця уже уклала угоду з КВБЗ на постачання), а в наступні два роки ще може бути придбано 568 вагонів, 5 швидкісних поїздів, 43 приміські електропоїзди та 18 приміських дизель-поїздів за умови виділення зазначених сум коштів.

Читайте також