Міжнародні новини, Новини

У порту Гданська збудують третій контейнерний термінал

Оператор контейнерного порту Гданська — DCT Gdańsk S.A. — отримав право оренди території порту, де буде побудований третій глибоководний контейнерний термінал Baltic Hub 3. Про це пише Rail.insider із посиланням на infranews

Прогнозується, що спорудження Baltic Hub 3 збільшить потужність порту на 1,5 млн TEU — до 4,5 млн TEU. Інвестиції оцінюються в 450 млн євро. Проєкт передбачає зведення глибоководного причалу протяжністю 717 м з глибиною 18 м, а також контейнерного майданчика площею 36 га. Для термінала придбають сім портальних контейнерних кранів і 20 напівавтоматичних перевантажувачів RMG.

Початок будівництва заплановано на другий квартал 2022-го, а введення термінала в експлуатацію — на середину 2024 року.

«Додавання третього причалу дасть змогу терміналу обслуговувати не лише польський ринок, а й увесь Балтійський регіон і сусідів Польщі, які не мають виходу до моря», — зазначається у повідомленні.

DCT Gdańsk — найбільший контейнерний порт на Балтійському морі. З початку роботи порту в 2007 році тут збудовані два глибоководні термінали (запущені у 2007-му та 2016 роках відповідно). Їхня загальна потужність перевалки сягає 3 млн TEU на рік.

Як повідомлялося раніше, Україна й Польща співпрацюватимуть у розвитку транспортного коридору між Гданськом та Чорним морем.

Читайте також