Економіка, Новини

Україна намолотила рекордну кількість ранніх зернових

В Україні намолочена рекордна кількість ранніх зернових і зернобобових культур — 44,8 млн т. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко під час зум-конференції з обласними державними адміністраціями, передає Rail.insider із посиланням на пресслужбу відомства.

«Збирання ранніх зернових культур в Україні завершено. На площі 10,2 млн га, що становить 100% до прогнозу, було намолочено 44,8 млн т зерна. Цьогорічний врожай є рекордним за всю історію України!», — наголосив Роман Лещенко.

Він додав, що пшениці намолочено 32,8 млн т. Найвища її урожайність — у Хмельницькій області — 65,2 ц/га.  Ячменю намолочено 10 млн 94 тис. т. Лідером є Київська область — 57,2 ц/га. Гороху — 570 тис. т.

Міністр також додав, що лідером із намолоту зерна є Одещина із показником понад 4,1 млн т. По 3 млн т зерна намолотили в Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях.

Крім того, Роман Лещенко зазначив, що вже завершилося збирання ріпаку та намолочено понад 2,8 млн т насіння. Найвища врожайність ріпаку по Хмельницькій (35 ц/га) та Черкаській (34,2 ц/га) областях.

«Безумовно, велике значення для досягнення таких результатів мала злагоджена робота аграріїв, сприятливі у цьому році ґрунтово-кліматичні умови, а також розширена програма державної підтримки агросектору. За 7 місяців 2021 року аграрії отримали на часткову компенсацію вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання 546 млн грн; у межах державної програми здешевлення кредитів — 565 млн грн,  а за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» — понад 26 млрд грн для рефінансування попередньо отриманих позик, на капітальні інвестиції та як антикризові кредити на поповнення оборотних коштів під 0%», — зауважив міністр.

За його словами, вперше сільське господарство України отримало в такому обсязі доступний фінансовий ресурс для ведення господарської діяльності. Саме за ініціативи Президента України Володимира Зеленського у 2020-му році програму «Доступні кредити 5-7-9%» було розширено на підтримку аграріїв.

«З огляду на неврожай на інших континентах кон’юнктура світових цін є сприятливою для аграрної продукції України і посилює роль нашої держави у глобальній продовольчій безпеці. Відповідно агросектор, за такої державної підтримки, може у 2021 році сформувати понад половини обсягу валютної виручки держави та забезпечити п’яту частину ВВП України», — підсумував Роман Лещенко.

Читайте також