Економіка, Новини, Порти

Україна сподівається досягти домовленості про експорт металу морем

Україна сподівається поширити угоду про експорт зерна морським шляхом на інші товари, зокрема метал. Про це в коментарі Financial Times розповів заступник міністра економіки Тарас Качка, передає Rail.insider із посиланням на forbes.ua

«Це угода про логістику, про рух суден через Чорне море. У чому різниця між зерном та залізною рудою?» — запитав заступник міністра.

Тарас Качка сподівається, що угоди про відновлення перевезення зерна будуть дотримуватися, і припустив, що вона може стати базовою і для домовленостей щодо інших товарів, адже трейдери й експортери «завжди перевіряють межі».

Нагадаємо, що 2 липня в Стамбулі за пропозиції Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина та Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів Одеса, Чорноморськ та Південний. Уже 1 серпня в межах реалізації домовленостей з Одеського порту вирушило перше судно — суховантаж Razoni під прапором Сьєрра-Леоне. Судно перевозить 26 тис. т української кукурудзи до ліванського порту Триполі. Третього серпня воно пройшло інспекцію Спільного координаційного центру.

Водночас 5 серпня з портів Одеса і Чорноморськ вийшов перший караван із трьох суден.

Фото ілюстративне.

Читайте також