Новини, Порти

З одеських портів вийшов перший караван з українським збіжжям

У межах реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з портів Одеса і Чорноморськ вранці 5 серпня вийшов перший караван з українськими зерновими. Про це пише  Rail.insider із посиланням на сторінку Міністерства інфраструктури у Facebook.

На борту трьох балкерів: NAVI STAR, ROJEN та POLARNET — 57 тис. т української кукурудзи, що прямує до покупців у Туреччині, Великій Британії та Ірландії.

«Сьогоднішнім караваном повноцінно запускаємо «зернову ініціативу» в порту Чорноморськ. Розраховуємо, що безпекові гарантії наших партнерів з ООН та Туреччини будуть працювати і надалі, а експорт продовольства з наших портів стане стабільним і прогнозованим для всіх учасників ринку. Для цього плануємо забезпечити спроможність портів обробляти понад 100 суден на місяць», — зауважив міністр.

Він додав, що триває робота над тим, аби порти повноцінно запрацювали в обидва напрямки.

«Ми отримуємо заявки судновласників, які готові заходити в наші порти під завантаження. Наша мета — 3 та більше млн т агропродукції щомісяця з портів Одеса, Чорноморськ і Південний», — уточнив Олександр Кубраков.

Нагадаємо, що 22 липня в Стамбулі за пропозиції Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина та Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів Одеса, Чорноморськ та Південний. Уже 1 серпня в межах реалізації домовленостей з Одеського порту вирушило перше судно — суховантаж Razoni під прапором Сьєрра-Леоне. Судно перевозить 26 тис. т української кукурудзи до ліванського порту Триполі. Третього серпня воно пройшло інспекцію Спільного координаційного центру.

Читайте також