Економіка, Новини

Україна зможе приєднатися до Конвенції про спільний транзит наступного року

Україна має всі шанси наступного року приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту та NCTS, що значно спростить митне оформлення вантажів. Таку думку висловив керівник Попередньої оціночної місії країн-підписантів Конвенції, директор підрозділу з транзиту Генерального директорату з питань оподаткування та Митного союзу Єврокомісії Міхаель Ратьє, передає Rail.insider із посиланням на «Укрінформ».

За словами посадовця, учасники місії, котрі працювали у нашій країні 23—25 листопада, дійшли висновку, що Україна успішно втілює заходи, необхідні для приєднання до Конвенції. Стосується це як законодавчого й організаційного забезпечення спільного транзиту, так і практичних кроків. Зокрема, використання Нової комп’ютеризованої транзитної системи (NCTS), на якій базується ця міжнародна угода.

«Ми можемо підтвердити, що Україна використовує NCTS у національному застосуванні. Прогрес тут справді значний. І у нас є всі підстави вважати, що наступного року Україна, ймовірно, приєднається до держав-підписантів Конвенції», — сказав Міхаель Ратьє.

Водночас він застеріг, що розслаблятися Києву зарано: позитивне рішення основної Оціночної місії, яка має дати «зелене світло» приєднанню до Конвенції, можливе, лише якщо Україна у прискореному режимі виконає решту завдань.

Про досягнення яких показників ідеться, керівник Попередньої місії не уточнив. Але наголосив на перевагах, які отримає український бізнес після приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту.

«Як ми знаємо із попереднього досвіду, приєднання, безумовно, покращить ситуацію з переміщенням українських товарів по всьому світу й позитивно вплине на співпрацю між Україною та іншими державами-учасницями Конвенції», — наголосив посадовець.

Насамкінець він звернувся до трейдерів із закликом вже зараз приєднуватися до NCTS, тому що це полегшить їхнє життя, коли система запрацює на міжнародному рівні.

Очікується, що Оціночна місія країн-підписантів Конвенції працюватиме в Україні у лютому 2022 року.

Зауважується, що Конвенція про процедуру спільного транзиту передбачає значні спрощення при перетині товарами митних кордонів. Йдеться, зокрема, про використання одного пакета документів під час транспортування товару з відправної точки до кінцевої — незалежно від того, територією скількох країн вантаж перевозитимуть.

Як повідомлялося раніше, Україна має шанси приєднатися до європейської системи транзиту у жовтні.

Читайте також