Новини, Пасажирські перевезення, Перевезення

Україну та Польщу планують з’єднати ще одним залізничним маршрутом.

Львівщина може отримати ще один маршрут швидкого сполучення з сусіднім Підкарпатським воєводством. Україна запропонувала Польщі відновити залізничне сполучення Хирів (Львівська область)  – Загуж (Підкарпатське воєводство). Про це у своєму блозі на LB.ua   пише голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин

За його словами, на таку ідею наштовхнула статистика перетину кордону.  Так, у 2016 році пункти пропуску у Львівській області перетнули 19 млн 424 тис. людей, у 2017 році – 20 млн 618 тис., у 2018 році – 19 млн 928 тис.

Українська сторона вже надіслала листи з пропозицією відрити маршрут за підписом міністра інфраструктури України Володимира Омеляна до міністрства інфраструктури Польщі

Також  Ганущин зазначив, що в разі ухваленого позитивного рішення відповідальні особи із залізниць двох країн мають домовитися про тарифи. Паралельно, органи митної і прикордонної служб – про свої процедури й умови їх здійснення. 

«У випадку з «Київ – Львів – Перемишль» на це пішло вже і не так багато часу. Враховуючи, що поруч очікуємо на відкриття пункту пропуску «Нижанковичі – Мальховіце», діалог там сьогодні інтенсивний. З українського боку політична воля реалізовувати цей новий проект є. Сподіваємося, на підтримку наших польських колег у цьому надзвичайно важливому питанні», – резюмував Ганущин



Читайте також