Новини, Укрзалізниця

Укрзалізниця може виставити на продаж філію «Центр транспортного сервісу «Ліски»

АТ «Укрзалізниця» має об’єкти, які варто було б продати. Зокрема, йдеться про оператора контейнерних платформ — філію «Центр транспортного сервісу «Ліски». Таку думку під час конференції «Реформа держкомпаній як поштовх до розвитку конкурентних ринків» у Києві у вівторок висловив очільник УЗ Олександр Камишін. Про це пише Rail.insider із посиланням на «Інтерфакс-Україна».

Олександр Камишін зазначив, що Укрзалізниця має великі об’єкти, які компанії варто продати. «Наприклад, великий оператор контейнерних платформ. Це контейнерні термінали по всій країні. На сьогоднішній день це практично монополіст у сфері контейнерних залізничних платформ. І ця компанія сьогодні перебуває у стані приблизно як Укрпошта багато років тому, коли ти найбільший гравець і поруч тільки-но з’являються маленькі гравці. На мою думку, якщо ми не зуміємо цю компанію вчасно продати або пустити в неї великого приватного системного інвестора, то ця компанія пройде шлях Укрпошти. Коли поруч з’явиться приватний бізнес, він з роками стане сильнішим і ефективнішим, і ми програємо цю війну», — підкреслив очільник УЗ.

Він зазначив, що подібні активи краще продавати тоді, коли вони мають монопольне становище на ринку, а не чекати до останнього, коли приватний бізнес переможе, через що актив суттєво втратить у ціні.

Як повідомлялося раніше, до кінця року Укрзалізниця планує отримати 500 млн грн від продажу непрофільних активів.

Читайте також