Міжнародні новини, Новини

Улюблений завод Путіна йде на простій

Тихвінський вагонобудівний завод (входить до холдингу «ОВК») йде у простій на два тижні. Про це пише Rail.insider із посиланням на rollingstock.

Зауважується, через таке рішення ухвалено через «коригування закупівель вагонів».

«Події, що відбуваються, мають прямий вплив на порушення міжнародних торговельних та логістичних ланцюжків. Зміни зачепили всі сфери економіки та залізничний ринок не виняток. Наше виробництво законтрактоване на рік уперед, але споживачі рухомого складу змушені коригувати закупівельну діяльність у зв’язку зі зниженням навантаження та зростаючим профіцитом рухомого складу», — зазначається у зверненні керуючого директора підприємства Євгена Кузьменка.

Також він зазначив, що завод «має запас критичних важливих комплектуючих, а зараз йде налагодження нових коопераційних зв’язків щодо постачання на перспективу».

Простій запроваджено на період з 17 по 31 травня і спрямовано на коригування виробничого плану. Працівникам у цей період сплачуватимуть 2/3 від середньої заробітної плати. Передбачається, що простій торкнеться 7 тис. співробітників підприємства.

Зауважується, що «ОВК» є найбільшим виробником вантажних вагонів у РФ: у 2021 році компанією було випущено 15,4 тис. вагонів.

Тихвінський ВБЗ є одним із найсучасніших підприємств у РФ. Його пов’язують з президентом країни Володимиром Путіним. Він неодноразово відвідував підприємство, зокрема, під час відкриття у 2012 році.

На заводі виготовляють так звані інноваційні вагони (із підвищеним навантаженням на вісь). Їхній випуск у РФ наразі ускладнений через уход з ринку європейських та американских виробників підшипників внаслідок масштабної агресії Росії проти України. Це також може бути одною з причин першого в історії підприємства простою.

Нагадаємо, що у РФ скоротилося виробництво вагонів.

Читайте також