Уряд схвалив проєкт Держбюджету на 2021 рік та направив до Парламенту
Новини, Економіка, Укрзалізниця

Уряд схвалив проєкт Держбюджету на 2021 рік та направив його до Парламенту

Кабмін схвалив та направив на розгляд Верховної Ради проєкт держбюджету на 2021 рік. Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду 14 вересня. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів України.

“Проєкт бюджету-2021 є реалістичним та збалансованим, ґрунтується на макроекономічному прогнозі, який було ухвалено урядом у липні цього року. По суті це бюджет можливостей для розвитку економіки та підтримки наших громадян і бізнесу в умовах «перезапуску» економіки після удару пандемії коронавірусної хвороби”, – зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

В Кабміні ж зазначили, що проєкт основного фінансового документа країни є збалансованим та відповідає конкретним викликам сьогодення.

“Основна увага: підтримка громадян та бізнесу, новий поштовх розвитку регіонів, продовження оновлення інфраструктури. В проєкті бюджету збільшені як соціальна складова, так і видатки розвитку. Уряд розраховує на конструктивну співпрацю з Парламентом та оперативне прийняття цього документа”, – зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Під час детальної презентації проєкту державного бюджету на 2021 рік міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що в бюджеті вперше передбачено кошти на забезпечення транспортної інфраструктури, електрифікацію та купівлю нових пасажирських вагонів.

“Уперше держава профінансує пасажирську залізничу інфраструктуру. Передбачається закупівля 100 пасажирських вагонів, модернізація і електрифікація ділянки Житомир — Новоград-Волинський і електрифікація ділянки Черкаси — Станція ім. Тараса Шевченка. Це дозволить суттєво покращити сполучення між цими містами та містом Київ“, – зазначив Марченко.

Раніше заступник міністра фінансів Олександр Кава повідомив, що Мінфін опрацьовує можливість бюджетного фінансування придбання нових пасажирських вагонів і розвитку пасажирської залізничної інфраструктури. Пізніше голова правління АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак заявив, що в уряді дійсно опрацьовувалася програма оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів, що передбачатиме виділення 3,288 млрд грн на закупівлю 100 пасажирських вагонів та програму «Модернізація залізничної інфраструктури» на суму 1,179 млрд грн.

 

Читайте також