Новини, Укрзалізниця

Уряд відновив конкурсні засади відбору членів наглядової ради АТ «Укрзалізниця»

Кабінет Міністрів України, за ініціативою Міністерства розвитку громад та територій, відновив конкурсні засади проведення відбору членів наглядової ради АТ «Укрзалізниця». Про це пише Rail.insider із посиланням на інформацію відомства.

Раніше дію конкурсного відбору було призупинено на період дії правового режиму воєнного стану. Відповідні зміни внесені до постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2022 року № 643 «Деякі питання управління об’єктами державної власності на період воєнного стану».

«Запровадження конкурсного відбору дасть змогу забезпечити прозорість процесу формування наглядової ради АТ «Укрзалізниця», яка є стратегічним суб’єктом державного сектору економіки. Відбір за чіткими, зрозумілими ізагальнодоступними критеріями знижує ризики корупції та конфлікту інтересів, а відкритий і конкурентний процес підвищує довіру держави, інвесторів та суспільства до діяльності Укрзалізниці», — наголошується у дописі.

Водночас з метою забезпечення безперервної роботи системи управління АТ «Укрзалізниця» уряд ухвалив рішення обрати членів наглядової ради строком на шість місяців — на період проведення конкурсу. У цей період для збереження керованості компанії на посадах незалежних членів наглядової ради продовжать працювати Анатолій Амелін, Александер Долла та Гепард Хафер. Представниками держави у складі наглядової ради залишаються Олександр Камишін, Сергій Лещенко та Давід Ломджарія.

Зауважується, що 29 грудня 2024 року завершується термін повноважень членів наглядової ради АТ «Укрзалізниця», обраних згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 року № 1788.

Як повідомлялося раніше, Політика державної власності вдосконалить роботу наглядових рад держкомпаній.



Читайте також