Новини, Укрзалізниця

УЗ освоює лише 20% коштів, виділених на вирішення екологічних питань

АТ «Укрзалізниця» має необхідні кошти на вирішення екологічних питань, але освоює з них лише 20%. Таку думку висловив під час засідання міжфракційного депутатського об’єднання Верховної Ради «За техногенну та екологічну безпеку в паливно-енергетичному комплексі, залізничному і трубопровідному транспорті України» його очільник Сергій Шахов. Про це пише Rail.insider із посиланням на сайт Верховної Ради України.

Народний депутат зазначив, що за сприяння об’єднання в Укрзалізниці було створено Департамент екологічної та техногенної безпеки, виділено необхідні кошти, однак вони освоюються на 15—20% і екологічні питання, зокрема знешкодження нафтозабруднених земель, проведення сертифікації ДСТУ ISO 140001, екологічного аудиту, не вирішуються.

Така бездіяльність, за його словами, призводить до накладання мільйонних штрафів на товариство за забруднення земель, відкриття кримінальних проваджень щодо посадовців. Також доведеться витрачати додаткові кошти на ліквідацію забруднень.

«Хотілося б, аби всі гроші, які виділяються державою на вирішення екологічних питань, використовувалися за призначенням, зокрема на рекультивацію забруднених земель, а не просто поверталися в бюджет», — наголосив Сергій Шахов.

Очільник об’єднання також звернув увагу на необхідність використання новітніх біотехнологій для знешкодження нафтозабруднених земель, які ефективніші та в кілька разів дешевші, ніж зрізання й утилізація забрудненого ґрунту.

За словами директора Департаменту з інженерно-технічного забезпечення АТ «Укрзалізниця» Тетяни Трипольської, у 2021 році на природоохоронні заходи товариством було передбачено 331 млн грн, із них:

  • на очищення і попередження забруднення — 88 млн грн,
  • на виявлення системних порушень та їхню ліквідацію — 66 млн грн,
  • на послуги з отримання сертифіката ДСТУ ISO 140001 — 26 млн грн,
  • на інші витрати, зокрема вивезення твердих побутових відходів, — 150 млн грн.

За перше півріччя поточного року загалом витрачено 83 млн грн, і реалізація відповідних заходів триває. На наступний рік на екологічні цілі закладено приблизно 400 млн грн, які містять і витрати на реалізацію інноваційних технологій рекультивації ґрунтів.

Підбиваючи підсумки, Сергій Шахов наголосив, що міжфракційне об’єднання готове всіляко сприяти вирішенню екологічних проблем АТ «Укрзалізниця», зокрема і вносячи необхідні зміни у законодавство.

Як повідомлялося раніше, Південно-Західну залізницю оштрафували на 10 млн грн за засмічення землі.

Читайте також