Перевезення, Новини

УЗ планує досягти 15% рівня контейнеризації залізничних вантажів у найближчі три роки

Рівень контейнеризації вантажів, що перевозяться залізничним транспортом в Україні вже за три роки він може зрости з 1–2% до 15%. Про це заявив виконавчий директор філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» АТ «Укрзалізниця» Едвін Берзиньш, повідомляє пресслужба Перевізника.

«Якщо говорити про країни Європейського Союзу, то там 45% вантажів перевозиться контейнерами і цей показник зростає. Сьогодні практично будь-яку продукцію можна перевозити в контейнерах. В Україні за два-три роки реально збільшити частку контейнеризації перевезень до 15%. Для цього потрібно розвивати транзитний напрям», – заявив посадовець.

Так, зауважено, що за останні два місяці Україною прослідувало 10 поїздів з Китаю до Європейського Союзу.

«Я поставив собі за мету підвищити частоту до одного поїзда на день. Це транзит лише за одним маршрутом», – додав він.

На думку Едвіна Берзиньша, сталому розвитку контейнерних перевезень в Україні значно сприятиме спільна робота уряду, Міністерства інфраструктури, митниці у цьому напрямку. Зокрема, в УЗ готують пропозицію для міністерства щодо уніфікації митних норм. Наприклад, щоб фура і платформа оцінювались як одне ціле й ціна була єдина.

Також необхідне забезпечення робочого документообігу, який в ідеалі, як вбачає Едвін Берзиньш, має бути створений за аналогією до пасажирських перевезень, тобто вантажовідправникові досить обрати напрямок, яким поїде вантаж, обрати потрібний контейнер і дату відправлення та натиснути електронну кнопку в програмі.

Ще одним зі стимулів розвитку контейнерного ринку має стати створення сухих портів-хабів, і цим уже почали займатися приватні компанії, а Укрзалізниця може стати їхнім партнером.

«В Україні є стратегія розвитку транспорту до 2030 року, а в компанії Укрзалізниця – стратегія розвитку до 2023 року. У цих документах відзначено потребу створити такі сухі порти. Стратегія філії «Ліски» також враховуватиме ці пункти. Як це відбуватиметься – шляхом приватного капіталу або ж інших фінансових ресурсів – уже інше питання. Ми зараз розробляємо дорожню карту розвитку таких терміналів», – резюмував Едвін Берзиньш.

Нагадаємо, за січень 2021 року територією України було перевезено понад 37 тис. контейнерів в умовних одиницях (ДФЕ). У складі контейнерних поїздів у січні було перевезено понад 16 тис. ДФЕ.

Читайте також