Новини, Укрзалізниця

УЗ планує залучити $3 млрд інвестицій від IPO

В АТ «Укрзалізниця» розраховують залучити приблизно 3 мільярди доларів від продажу частини акцій компанії на міжнародних фондових біржах (IPO). Про це повідомив директор із стратегічного розвитку Укрзалізниці Антон Саболевський в ефірі програми «Нині вже» на hromadske.

«Відповідно до нашої стратегії розвитку, яку затвердив уряд, нам на наступні 5 років потрібно 150 мільярдів гривень (близько 6 мільярдів доларів) для оновлення парку локомотивів та для того, щоб здійснювати прострочені ремонти. Ми бачимо, що з цієї суми — 1,5 мільярда доларів ми інвестуємо з нашого прибутку, ще 1,5 мільярда доларів ми зможемо залучити кредитного капіталу. І нам не вистачає ще 3 мільярди доларів. Завдяки продажу акцій на IPO ми плануємо залучити необхідну суму, якої нам не вистачає», — повідомив Саболевський.

За його словами, підготовка до продажу акцій Укрзалізниці триватиме кілька років. Протягом цього часу Укрзалізницю перетворять на холдинг з трьох компаній: інфраструктурної, вантажної та пасажирської. При цьому контроль над холдингом (50%+1 акція) залишиться в держави.

Також Саболевський зазначив, що після створення холдингу для продовження пасажирських перевезень Укрзалізниця проситиме державних дотацій. Їхній розмір щороку має складати близько 20 мільярдів гривень. Наразі ці кошти УЗ отримує від вантажних перевезень, однак у разі створення холдингу компенсувати збитки від пасажирських перевезень буде неможливо.

Нагадаємо, 29 жовтня під час інвестиційного форуму в Маріуполі Європейський банк реконструкції та розвитку, Міністерство інфраструктури України та АТ “Укрзалізниця” підписали угоду про початок процедури первинного публічного розміщення акцій УЗ — виходу на ІРО.

Читайте також