Новини, Укрзалізниця

УЗ скасувала тендер на закупівлю електропоїздів

Укрзалізниця скасувала тендер на придбання електропоїздів за 31,5 млрд грн. Водночас у компанії заявили, що відновлять та наростять темпи закупівлі електропоїздів для приміських і регіональних пасажирських перевезень після завершення війни. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу товариства.

Наразі тендер, що був оголошений у жовтні минулого року, скасовано. У його межах передбачалося придбати 30 приміських електропоїздів постійного струму, 30 приміських потягів змінного струму та 20 регіональних поїздів змінного струму. Орієнтовна сума закупівлі становила 31,5 млрд грн.

«13 днів спротиву України агресії РФ показали, наскільки критичною є інфраструктура залізниці для функціонування країни. Майже 2 млн евакуйованих з гарячих точок пасажирів та сотні тисяч тонн доставленого гуманітарного вантажу — все це було б неможливим без задіяння всього рухомого складу залізниці: як звичайних пасажирських поїздів, так і електропоїздів. Останні в наявних умовах здійснювали рейси на відстані, на які ніколи б не були відправлені в звичайному житті — і ці рейси дали змогу зберегти ще більше життів, врятувати ще більше родин», – наголосили у товаристві.

УЗ планує відновити процес закупівлі електропоїздів після перемоги України у війні.

Нагадаємо, що 1 жовтня Укрзалізниця оголосила тендер по закупівлі 80 електропоїздів на орієнтовну суму 31,462 млрд грн:

  • 30 приміських електропоїздів постійного струму;
  • 30 приміських поїздів змінного струму;
  • 20 регіональних поїздів змінного струму.

Але пізніше товариство 4 рази переносило терміни подання пропозицій та проведення аукціону. У підсумку на тендер було подано 3 заявки.

Читайте також