Міжнародні новини, Новини

В Англії тестують новий спосіб прибирання листя з колій

Новий спосіб ефективного видалення листя з колій перевірять у Північній Англії. Про це пише Rail.insider із посиланням на theguardian

Інженери Університету Шеффілда розробили технологію, що полягає в очищенні колій сухим льодом. Незабаром її випробує оператор Northern.

Листя утворює слизький шар, що призводить до затримок, тож потяги мають знижувати швидкість. За новим методом, гранули сухого льоду спалюються у повітрі, у результати листя замерзає та стає крихким. Потім сухий лід швидко перетворюється на газ, змушуючи його розширюватись і руйнувати листя.

Зараз для прибирання листя з колій застосовується 61 спеціальний поїзд, який використовує струмені води під тиском, а також гель, що містить пісок і сталеві зерна, щоб допомогти при гальмуванні.

Розробники новації стверджують, що їхній метод значно ефективніший, оскільки його можуть використовувати пасажирські поїзди, які долають значні відстані. Він також не призводить до пошкодження рейок і коліс поїзда. Окрім того, його можна використовувати на одній дільниці залізниці більше одного разу на день.

Метод випробували на тестових треках, тож до 2023 року він може бути поширений.

«Проблеми, пов’язані з настанням осені, щороку коштують залізничній галузі приблизно 345 млн фунтів стерлінгів», — наголошується у повідомленні.

Читайте також