Транзитний потенціал України використовується тільки на 25–30%
Події, Новини

У Мінекономіки пропонують заборонити ввезення вантажних вагонів у тимчасовому режимі зі звільненням від оподаткування

На сайті Міністерства розвитку економіки оприлюднено проєкт постанови “Про затвердження переліку товарів, які не можуть бути поміщені у митний режим тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами”.

Згідно з проєктом, до переліку відповідних товарів пропонується внести залізничні вагони. Згідно з пояснювальною запискою, ця постанова має допомогти вітчизняним вагонобудівникам.

“Для здійснення заходів із виведення галузі з кризи та створення умов для її подальшого розвитку одним з механізмів є заборона поміщення вагонів залізничних несамохідних для перевезень вантажів коліями у митний режим тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами”, – ідеться в документі.

Перелік товарів, які не можуть бути поміщені у митний режим тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами:

  • 8606 30 00 00 (УКТЗЕД), Вагони залізничні для перевезень вантажів коліями, несамохідні, саморозвантажувальні, крім вагонів товарної підпозиції 8606 10;
  • 8606 91 80 00 (УКТЗЕД), Вагони залізничні для перевезень вантажів коліями, несамохідні, криті і такі, що замикаються;
  • 8606 92 00 00 (УКТЗЕД), Вагони залізничні для перевезень вантажів коліями відкриті, із стаціонарними бортами заввишки понад 60 см.

Нагадаємо, раніше на сайті Міністерства інфраструктури оприлюднили проєкт наказу щодо нового порядку заборони експлуатації вантажних вагонів. Проєктом акту запроваджується обмеження щодо продовження строку служби певних типів вагонів, зокрема піввагонів та зерновозів, а саме не більше ніж на полуторний призначений строк служби.

Читайте також