Частка навантаження в піввагони УЗ знизилась до 17.8% у 2020 році
Рухомий склад, Новини

МІУ повторно оприлюднило проєкт наказу щодо нового порядку заборони експлуатації вантажних вагонів

Міністерство інфраструктури виставило на обговорення новий варіант проєкту наказу “Про затвердження Порядку встановлення заборони експлуатації вантажних вагонів на залізничному транспорті”.

Проєкт оприлюднено 22 грудня, а обговорення триватиме до 31 грудня. Проєктом акта запроваджується обмеження щодо продовження строку служби певних типів вагонів, зокрема піввагонів та зерновозів, а саме не більше ніж на полуторний призначений строк служби.

Пропоновані граничні строки служби вагонів:

Додаток 1_Порядок встановлення заборони експлуатації вантажних вагонів на залізничному транспорті (1)

Згідно з текстом пояснювальної записки до наказу, ініціативу підтримують Федерація роботодавців України та практично всі українські виробники вантажних вагонів. Зокрема ПАТ “Крюківський вагонобудівний завод” спільно з ПрАТ “Дніпровагонмаш”.

Також підтримку надають окремі вагоновласники:

“Власники нових вантажних вагонів, придбаних на умовах кредитування та фінансового лізингу, підтримують позицію українських вагонобудівників. Це викликано періодичним падінням попиту на вантажні вагони у зв’язку з їх профіцитом у загальному парку вантажних вагонів через наявність іноземних, зокрема російських, вантажних вагонів, які імпортовані або тимчасово ввезені на митну територію України для внутрішнього використання”, – ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, попередній проєкт відповідного наказу МІУ оприлюднило у жовтні. Проте Державна регуляторна служба “завернула” відповідний проєкт наказу Міністерства інфраструктури, адже, на думку ДРС, “проєкт наказу був розроблений без дотримання ключових принципів державної регуляторної політики: доцільності, адекватності, ефективності, збалансованості, прозорості та врахування громадської думки”.

Читайте також