Новини, Рухомий склад

Кабмін планує визначити механізм подовження строку експлуатації вантажних вагонів

На сайті Міністерства інфраструктури оприлюднено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання визначення умов і порядку організації діяльності залізничного транспорту загального користування».

Згідно з пояснювальною запискою, станом на 07 червня 2021 зареєстрований парк українських вантажних вагонів становить понад 200 тис. одиниць, з яких 26,5 тис. вантажних вагонів заблоковано на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму. Із наявних вантажних вагонів у кількості 173,8 тис. одиниць 72,5% (126 тис. одиниць) експлуатуються із вичерпаним нормативним строком служби.

Через існуючий технічний стан українських вантажних вагонів переважна більшість їх позапланових ремонтів в експлуатації відбувається через несправність кузовів та рам. За підсумками аналізу позапланових ремонтів 2019 року із загальної кількості 271,5 тис. ремонтів 84% (227,9 тис. ремонтів) відбулося через несправність рам і кузовів. Зношені вантажні вагони потрапляють у позапланові ремонти практично після кожного вивантаження або перед кожним навантаженням.

Водночас в аналізі регуляторного впливу до проєкту зазначається, що механізмом, який забезпечить вирішення проблем, є прийняття регуляторного акта, який передбачає:

  • встановлення можливості подовження строку експлуатації вантажних вагонів у яких закінчився строк експлуатації встановлений виробником;
  • надання повноваження Мінінфраструктури затвердити Порядок проведення комплексу діагностичних, ремонтних та реєстраційних операцій, спрямованих на продовження строку експлуатації вантажних вагонів, установленого виробником, та визначити строк продовження експлуатації таких вагонів.

Ознайомитися з проєктом постанови можна тут.

Громадське обговорення проєкту постанови відбуватиметься до 30 липня.

Читайте також