Новини, Рухомий склад, Укрзалізниця

Мінінфраструктури планує взяти на себе функцію контролю ремонтів вагонів

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков заявив, що відомство планує взяти під контроль питання своєчасного виконання планових ремонтів та подовження терміну служби вантажних вагонів. Про це він повідомив у ході зустрічі, організованої «Європейською Бізнес Асоціацією» в четвер, 1 липня.

Олександр Кубраков зазначив, що підтримує пропозицію учасників ринку щодо посилення контролю якості ремонту вагонів та передачі повноважень щодо цього незалежному органу. За його словами, вже робляться відповідні кроки з переведення такої функції до підрозділу Міністерства інфраструктури України. Наразі цю функцію виконують Центр технічного аудиту філії «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут залізничного транспорту», а також Департамент менеджменту якості продукції та послуг АТ «Укрзалізниця». Проте частина власників вагонів зауважують, що через контроль стану, повноти та якості ремонтів повністю з боку структур Укрзалізниці виникають певні «перекоси», що не сприяють конкуренції та несуть у собі ризики для безпеки руху.

Крім того, міністр зауважив, що відомство планує затвердити правила визначення термінів служби вантажного рухомого складу. «Щодо понаднормової експлуатації вагонів, то міністерство сьогодні не має повноважень визначати їхній термін експлуатації. З цього приводу вчора був оприлюднений проєкт постанови», — сказав Олександр Кубраков.

Як повідомляв Rail.insider, на сайті Міністерства інфраструктури вчора оприлюднено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання визначення умов і порядку організації діяльності залізничного транспорту загального користування».

Читайте також