Новини, Рухомий склад, Тарифи

МІУ оприлюднило проєкт наказу щодо нового порядку заборони експлуатації вантажних вагонів

На сайті Міністерства інфраструктури оприлюднено проєкт наказу “Про затвердження Порядку встановлення заборони експлуатації вантажних вагонів на залізничному транспорті”.

Так, згідно з проєктом пропонується ввести такі граничні строки служби:

Додаток 1_Порядок встановлення заборони експлуатації вантажних вагонів на залізничному транспорті

У пояснювальній записці повідомляється, що в Російській Федерації обмежили можливість експлуатації в завантаженому стані певних типів вантажних вагонів, строк служби яких продовжено після 01.01.2016, включаючи універсальні піввагони та зерновози.

“Проте це рішення не обмежує можливості продовження строку служби та експлуатації російських вагонів за межами Російської Федерації, унаслідок чого резидентам Російської Федерації доцільно реалізувати або надавати в оренду резидентам інших країн СНД російські вантажні вагони, зокрема піввагони та зерновози, із вичерпаним призначеним строком служби”, – ідеться в записці.

Така ситуація призвела до накопичення на залізницях України застарілих вантажних вагонів з подовженим строком служби. Це не лише негативно вплинуло на залізничну інфраструктуру, але й призвело до профіциту парку.

“Профіцит парку вантажних вагонів знижує ставки платежів за їхнє використання до рівня, меншого за рівень кредитних та лізингових платежів. У такі періоди  фактично банкрутують власники вантажних вагонів − лізингоодержувачі та отримувачі кредитів, а власники-імпортери вагонів та орендарі іноземних вагонів утримуються на ринку перевезень на тлі виведення валюти з платіжного балансу держави до іноземних держав, зокрема Російської Федерації”.

Обговорення проєкту триватиме до 12 листопада поточного року.

Нагадаємо, раніше металурги звернулися до уряду, аби той не підтримував ініціативу вагонобудівників щодо обмеження строків експлуатації вагонів із перевищенням нормативного терміну служби та заборони використання іноземних вагонів.

Читайте також