Новини, Новини бізнесу

У 2016-2019 роках в Україну з РФ завезено близько 18 тисяч вагонів, що вичерпали свій термін експлуатації

Сьогодні відбулась прес-конференція вагонобудівників щодо стану галузі. На ній промисловці озвучили низку вимог до уряду країни.

У заході взяли участь представники КВБЗ, Дніпровагонмаш, Дніпродзержинський сталилитейного заводу, “Аурум груп”, “ТАС-Логістик”, “Промвагонтранс” та “Перша логістична компанія”

За їх інформацією, кількість вагонобудівних та вагоноремонтних заводів зменшилась з 12 (2019 рік) до 7 підприємств (8 місяців 2020 року). І ця негативна тенденція продовжується.

“Вже у серпні-вересні 2020 року реалізацію вантажних вагонів здійснювало лише 5 підприємств. Кількість підприємств, які здійснювали реалізацію вантажних вагонів в серпні 2020 року, у порівнянні з 2019 роком, зменшилась більше ніж вдвічі.” – йшлося під час заходу.

Вагонобудівники скаржаться, що на сьогодні в Україні зареєстровано близько 190 тисяч вантажних вагонів приватної та державної власності. З них — близько 64 тисяч вантажних вагонів вичерпали свій нормативний ресурс.

Проте до цих вагонів щороку додаються десятки тисячі імпортованих з Росії списаних вантажних вагонів, які фактично є брухтом. В умовах військової агресії відбувається знищення власного виробництва в стратегічної галузі в інтересах імпортерів брухту з країни агресора.

За 2016-2019 роки в Україну було ввезено з РФ близько 18 тисяч вагонів, що вичерпали свій термін експлуатації, курсування яких в Росії заборонено.

“Щорічно десятки тисяч зношених та застарілих вагонів повертаються на колії України замість того, щоб бути утилізованими та заміненими новими вагонами вітчизняного виробництва та стимулювати розвиток вітчизняної економіки.” – йдеться в заяві вагонобудівників.

Замість імпорту промисловці закликають Уряд розробити власну Програму відновлення залізничного сектору. За їх підрахунками прямий ефект від програми за 5 років складе:

  • 106 млрд грн додаткового виробництва або, 2,65% зростання ВВП України
  • 7,3 млрд грн – відрахування до бюджетів усіх рівнів щорічно
  • 14,8 тис. робочих місць у тільки у вагонобудуванні
  • збільшення ефективності перевезень та конкурентоздатності (з іншими країнами колії 1520 мм) через зменшення кількості ремонтів, прискорення обігу, скорочення операційних витрат.

Тож учасники заходу вимагають:

  • запровадити повну заборону ввезення в Україну вантажних вагонів з вичерпаним та\або продовженим терміном експлуатації з усіх юрисдикцій.
  • заборонити з 1.10.2020 здійснення процедури нових продовжень термінів експлуатації вагонів (крім дефіцитних моделей).
  • посилити технічні вимоги та відповідальність до експлуатації продовжених вагонів з метою мінімізації їх негативного впливу на інфраструктуру (підвищення частоти і обсягів ремонтних робіт).
  • заборонити чи суттєво обмежити використання іноземних вагонів у внутрішніх перевезеннях (режим тимчасового ввезення).
  • прийняття Урядом відповідної Програми, яка передбачає механізм стимулюватиме споживачів до оновлення рухомого складу.

Нагадаємо, згідно з оновленими даними Державної служби статистики, за серпень вагонобудівні підприємства країні виготовили 243 вантажні вагони, що на 70,3% менше ніж у серпні 2019 року. Загалом же в цьому році падіння виробництва вантажних вагонів становить 73,7%.

Читайте також