Укрзалізниця розглядає питання постачання локомотивів і питання співпраці з Чехією, США та Францією. Про це повідомила директорка міжнародних представництв Укрзалізниці Олександра Василенко, передає Rail.insider.
“Це питання в основному кредитного фінансування і тому дуже важливо отримати конкурентність цін. Тому процес іде не дуже швидко”, – відзначила Василенко.
Щодо коштів необхідних для закупівлі локомотивів, то за словами Олександри Василенко, багато переговорів зараз ведеться з американською стороною. Наприклад, з американським EXIM банком.
Швидкісне пасажирське сполучення
Також в Укрзалізниці розглядають оновлення парку потягів Інтерсіті. Йдеться про десять пасажирських потягів по 6 вагонів. За словами Олександри Василенко, активні перемовини ведуться з представниками Кореї та Японії.
“Але тут важливо розуміти, що ми стикаємося з певними обмеженнями європейського ринку, європейських стандартів якості. І тому, якщо говоримо саме про розвиток швидкісного сполучення, маємо найти певні комплексні рішення щодо цього”, – заявила Василенко.
Нагадаємо, що Олександру Василенко було призначено директором представництва за кордоном в серпні 2023-го року.









