Економіка, Новини, Тарифи, Укрзалізниця

В УЗ розповіли, куди планують направити 11 млрд грн від підвищення тарифів

Із додаткових у 2022 році надходжень від підвищення тарифів на вантажні перевезення, Укрзалізниця планує 6,6 млрд грн спрямувати на операційні витрати, а 4,6 млрд грн – на інвестиційні проєкти з розширення можливостей інфраструктури на прикордонних переходах. Про це повідомив під час онлайн-наради із вантажовідправниками 30 червня заступник директора департаменту комерційної роботи УЗ Валерій Ткачов, передає Rail.insider.

«Із додаткових 11,2 млрд грн, 6,6 млрд грн ми плануємо для операційних (поточних) витрат. Із них приблизно 3,4 млрд грн піде на покриття витрат на пальне. Воно зросло в ціні, і нам вкрай необхідні кошти на покриття різниці у вартості. Приблизно 2,2 млрд грн ми витратимо на придбання матеріалів, що необхідні для відновлення. Нам постійно потрібні рейки та інші матеріали для відновлення інфраструктури. Крім того, 1 млрд грн планується виділити на оплату рахунків за критичними видами послуг. Не буду розкривати, що це за послуги», — зазначив Валерій Ткачов.

Він також розповів про те, що частина коштів піде на капітальні інвестиції. «4,6 млрд грн ми плануємо витратити на інвестиційну діяльність. У нас є близько 12 інвестиційних проєктів, які ми плануємо здійснити на кордоні… Це дозволить нам перевозити більше вантажів на експорт», — повідомив представник УЗ.

Він також зазначив, що кошти від підвищення тарифів становитимуть лише частину від необхідної на реалізацію інфраструктурних проєктів суми. «Більшу частину ми просимо у західних партнерів», — наголосив Валерій Ткачов.