Новини, Перевезення, Тарифи, Укрзалізниця

УЗ планує отримати від підвищення тарифів на вантажні перевезення понад 11 млрд грн

Із 29 червня зростають тарифи на вантажні перевезення залізницею на 70%. Внаслідок індексації Укрзалізниця планує отримати 11,2 млрд грн до кінця року. Про це написав у Telegram заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, передає Rail.insider.

За словами посадовця, наразі компанія перебуває у критичному стані. Причини індексації, на його думку, очевидні. Через повномасштабний напад РФ:

  • зросла вартість енергоносіїв, пально-мастильних матеріалів, матеріалів та обладнання, що використовує АТ «Укрзалізниця» у своїй діяльності (зростання індексу цін виробників промислової продукції);
  • гостро стоїть потреба витрачати значні кошти на відновлення залізничної інфраструктури, яку системно руйнує країна-агресорка (зруйновано 6,7 тис. км колії; приблизно 70 мостів, десятки підстанцій; частково втрачено локомотивний і вагонний парк);
  • падіння обсягів перевезення вантажів на 65,3% через військову агресію — як наслідок, значне зменшення дохідних надходжень (до агресії перевозили 26–29 млн т вантажів на місяць, зараз — 9,6 млн т);
  • необхідність забезпечувати перевізний процес, евакуацію населення та доправлення гуманітарних вантажів в умовах воєнного стану.

«Для підтримки УЗ держава планує виділити приблизно 14 млрд грн до кінця року; зазначена індексація принесе ще 11,2 млрд грн», — наголосив Валерій Ткачов.

Він також додав, що УЗ вживає заходів щодо скорочення власних витрат. Йдеться про оптимізацію персоналу, скорочення виплат, впровадження режиму жорсткої економії. Також, за його словами, компанія працює над збільшенням дохідних надходжень та підвищенням власної ефективності.

«Без цієї індексації УЗ не зможе виконувати свої основні функції — забезпечити економіку країни в перевезенні вантажів та забезпечити перевезення населення», — підсумував представник компанії.

Відповідаючи на запитання стосовно того, чому рішення було прийнято настільки швидко, без обговорення з бізнесом та завчасного попередження, він відповів: “Ситуація в УЗ критична, тому рішення приймаються швидко! В країні діє воєнний стан, тому введені спрощені процедури. Життєво важливі рішення для УЗ та країни приймаються наразі швидко”.

Як повідомлялося раніше, в Укрзалізниці розглядали варіант підвищення тарифів на перевезення вантажів з 1 липня. Проте нові коєфіцієнти ввели в дію на два дні раніше.

На початку червня Rail.insider у своєму Telegram-каналі проводив опитування «Як ви ставитеся до можливості індексації тарифів Укрзалізниці на вантажні перевезення під час воєнного стану?». Тоді більшість респондентів не підтримали підвищення тарифів.

Читайте також