Новини, Порти

ВАКС виправдав ексміністра у справі щодо зниження портових сборів

У понеділок, 18 жовтня, колегія суддів Вищого антикорупційного суду ухвалила виправдувальний вирок для колишнього міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, передає Rail.insider з посиланням на сторінку ВАКС у Facebook.

Його визнано «невинуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 211 КК України (Видання службовою особою нормативно-правового акту, що зменшує надходження бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах), у зв’язку з відсутністю в його діях складу злочину».

Вирок може бути оскаржений упродовж 30 днів з дня проголошення.

Нагадаємо, що ексміністр у грудні 2017 року видав наказ про зменшення всіх портових зборів (крім маякового) на 20%. Водночас один із цих зборів — адміністративний — є дохідною частиною державного бюджету. Тож змінити його розмір могла лише Верховна Рада.

До того ж Міністерство фінансів України виступало проти зменшення усіх портових зборів, з-поміж іншого наголошуючи на тому, що зменшення саме адміністративного збору призведе до недоотримання доходів у державний бюджет. Про це Мінфін неодноразово інформував міністра інфраструктури.

У підсумку рішення експосадовця про зменшення портового (адміністративного) збору призвело до ненадходження до державного бюджету у 2018 році 30,4 млн грн: з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн. Ці дані підтверджені Держаудитслужбою та судовою експертизою. Згодом Міністерство інфраструктури визнало, що наказ про зменшення зборів не досяг поставленої мети.

Розслідування цих фактів детективи НАБУ здійснювали за процесуального керівництва САП та оперативного супроводу ГУ КЗЕ СБ України з 11 листопада 2019 року. А 20 червня детективи НАБУ вручили підозру колишньому міністру інфраструктури Володимиру Омеляну.

Уже 25 червня відбулося судове засідання Вищого антикорупційного суду щодо обрання запобіжного заходу колишньому міністру інфраструктури. Суд частково задовольнив клопотання прокуратури, призначивши запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Водночас 15 серпня стало відомо, що НАБУ завершило розслідування справи. Тож колишньому посадовцю були відкриті матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду.

Читайте також