Міжнародні новини, Новини, Перевезення

Війна Росії в Україні може зупинити транзит вантажів Китай—ЄС, — FIATA

Розв’язана Росією війна в Україні серйозно вплине на економіку та ланцюги поставок. Таку думку висловили у Міжнародній федерації асоціацій експедиторів (FIATA), передає Rail.insider.

«FIATA доєднується до Міжнародної торговельної палати (ICC), закликаючи G7 забезпечити ретельну координацію фінансових заходів, а також закликає національні асоціації та уряди співпрацювати зі своїми місцевими підприємствами, аби знайти способи уникнути подальших порушень ланцюга поставок», — зазначається у повідомленні.

Зауважується, що війна в Україні негативно впливає на перевезення усіма видами транспорту.

Що ж стосується залізниці, то вантажні перевезення, зокрема у сполученні Китай—Європа, можуть зупинитися. «Можуть виникнути такі наслідки, як уповільнення або зупинка двосторонніх торговельних потоків між Китаєм і Європою або повна зупинка транзитних вантажів. Нагадаємо, 50% усіх залізничних вантажних перевезень в ЄС надходить через Росію та Білорусь. У 2021 році цей трафік зріс на 30%», — наголосили у FIATA.

Нагадаємо, що АМЕУ закликала FIATA припинити співпрацю з російськими компаніями.

Раніше про необхідність санкцій з боку FIATA до російських компаній заявив регіональний переможець YIFFYA FIATA 2016 року Костянтин Гапій.

Крім того, припинити перевезення з РЖД закликала Укрзалізниця. Нині про таке уже заявила залізнична компанія Фінляндії.

Свої відповіді на агресію з боку РФ також оприлюднили Профспілка залізничників і транспортних будівельників України (читати тут) та Вільна профспілка машиністів України (тут).

Читайте також