Новини, Перевезення, Укрзалізниця

Єдиний митний огляд має покращити передачу вагонів на кордоні з Польщею, — думка

Проведення спільного митного контролю на кордоні з Польщею може суттєво скоротити час на обробку потяга. Таку думку висловив під час наради Укрзалізниці та польських перевізників 23 червня представник компанії Freightliner Денис Орлов, передає Rail.insider.

За його словами, для прискорення транспортування українських вантажів до Польщі необхідно ухвалити рішення про єдиний огляд вагонів, який би здійснювався лише з одного боку кордону. Таке рішення має ініціювати Кабінет Міністрів України. Завдяки новації час огляду потяга можна скоротити до 2 годин (замість 8–16 годин зараз).

Окрім того, на думку Дениса Орлова, українським залізничникам необхідно співпрацювати з PKP PLK (оператор залізничної інфраструктури у Польщі) та лобіювати дозвіл на пропускання якомога довших і важчих потягів. Адже інфраструктура у Польщі інша і не може забезпечувати пропускання потягів такої ж довжини, як в Україні. Зокрема, максимальна довжина потяга там становить 650 м (разом із локомотивом). Водночас є перевізники, які транспортують состави не із 49 вагонів, а лише із 24. Проте під них виділяється нитка графіка.

«Необхідно, щоб у напрямку портів Гданськ і Гдиня, куди їдуть зараз основні вантажі, зокрема зернові, пріоритет надавався довшим составам (хоча б по 40 вагонів)», — наголосив експерт.

Окрім того, за словами Дениса Орлова, щодо вантажів, які прямують з України до ЄС може здійснюватися вибірковий фітосанітарний контроль. За цього оглядатиметься не весь потяг, а лише кілька одиниць рухомого складу. Для вирішення питання необхідно знову ж таки звернутися до Кабміну України, який має запропонувати варіант Польщі та ЄС.

Нагадаємо, що наразі у бік прикордонних переходів прямує понад 41 тис. вагонів.

Фото — Rail Expo

Читайте також