Інфраструктура, Новини

ЄІБ готовий профінансувати проєкт для прискорення руху поїздів до Лисичанська

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) готовий профінансувати електрифікацію залізничних колій на ділянці Сіверськ-Лисичанськ в рамках програми “Відновлення Донбасу”. Про це заявив заступник міністра фінансів Олександр Кава в ході всеукраїнського форуму “Україна 30. Інфраструктура”, передає Цензор.Біз.

“Якщо Укрзалізниця вчасно підготує проєктну документацію. Ми в Міністерстві фінансів уже отримали схвалення від Європейського інвестиційного банку, аби профінансувати цей проєкт в рамках програми «Відновлення Донбасу»”, – заявив чиновник.

За словами заступника міністра, проєкт передбачає модернізацію й електрифікацію залізничної ділянки від станції Сіверськ через Новозолотарівку до вокзалу Лисичанська. Це дозволить скоротити тривалість поїздки з Києва до Лисичанська та Сєвєродонецька до 8 годин з нинішніх мінімальних 12 годин.

За словами Кави, у перспективі також можна говорити про прискорення залізничного сполучення між Маріуполем і Краматорськом.  Для чого необхідно побудувати близько 30 км залізничних шляхів між Кураково і Південнодонбаською, що дозволить  на понад 200 км скоротити залізничну відстань між Маріуполем і Краматорськом.

Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури Владислав Криклій заявляв про готовність України підписати угоду з ЄІБ щодо проєкту електрифікації ділянки Ковель-Ягодин-Держкордон.

Читайте також