Міжнародні новини, Новини

За ефективністю Польських залізниць стежать дрони

Контролювати виконання робіт і рівень безпеки на майданчиках допомагають дрони. За останній рік безпілотні літальні апарати моніторили понад 3,2 тис. км залізничних колій. Про це пише railinsider із посиланням на railway.supply.

PKP Polskie Linie Kolejowe SA наразі реалізує найбільшу в історії інвестиційну програму в залізничній інфраструктурі — Національну залізничну програму на суму 76 млрд злотих.

За останній рік (з травня 2020 року по червень 2021 роки) компанія виконувала польоти безпілотниками, контролюючи понад 3,2 км залізничних ліній по всій Польщі. 11 дронів контролювали будмайданчики, зокрема на залізничній станції Варшава та модернізованих залізничних лініях: Варшава — Білосток, Познань — Щецин, Варшава — Радом, Тшебиня — Освенцим. Безпілотні літальні апарати також використовувалися для спостереження за будівництвом тунелю між станціями Лодзь Фабрична, Жабенець і Калиська.

Повітряне спостереження здійснювалося за роботами у портах Гданськ, Гдиня, Щецин і Свіноуйсьце. Вид на будівельний майданчик згори дає змогу краще контролювати безпеку проведених робіт. Наприклад, чи правильно охороняється майданчик підрядником, а також чи дотримуються співробітники правил безпеки.

Використовують безпілотні літальні апарати і перед початком робіт на будівельному майданчику. Це допомагає ознайомитися з топографією та підготувати графік заходів.

Крім того, залізничники отримують оперативну інформацію про маршрути, якими курсують не лише пасажирські та вантажні потяги, а й технічні засоби, що транспортують матеріали й обладнання.

Дрони пілотують досвідчені співробітники компанії. Про кожен політ над територією залізниці повідомляється у відповідні служби. Якщо роботи проходять в закритих або заборонених для польотів зонах, PLK подає заявку на отримання додаткових дозволів.

Читайте також