За минулий тиждень нараховано 3,5 млн грн плати за перевантаження
Новини, Перевезення

За минулий тиждень нараховано 2,66 млн грн плати за перевантаження

Протягом останнього тижня (з 2 до 9 листопада) було перевірено понад 16 тис. транспортних засобів, складено 276 актів порушень габаритно-вагових норм і нараховано 2,66 млн грн плати за перевантаження. Такою статистикою поділився міністр інфраструктури Владислав Криклій.

У розрізі регіонів найбільше плати за проїзд нараховано в Миколаївській, Одеській та Херсонській областях.

ТОП-3 порушників габаритно-вагових норм:

  1. На автодорозі Н-11 – авто Mercedes-Benz з перевантаженням на 38%. Загальна вага транспортного засобу склала 55,35 т при нормі 40 т. Нараховано плату за проїзд – 1193,10 євро.
  2. На автодорозі Н-11 – авто Mercedes-Benz з перевантаженням на 26%. Загальна вага транспортного засобу склала 50,35 т при нормі 40 т. Нараховано плату за проїзд – 1164 євро.
  3. На автодорозі Р-03 – авто MAN з перевантаженням на 38,7%. Загальна вага транспортного засобу склала 50,40 т при нормі 40 т. Нараховано плату за проїзд – 738 євро.

Зазначимо, що за підсумками 26 жовтня – 1 листопада цього року інспекторами Укртрансбезпеки у співпраці з Нацполіцією було перевірено майже 18 тис. транспортних засобів, складено 262 акти порушень габаритно-вагових параметрів і нараховано близько 2,16 млн гривень плати за перевантаження.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт №3743 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю”, який посилює відповідальність учасників перевезень та вводить нові штрафи за порушення габаритно-вагових параметрів. Законопроєкт підтримали 270 народних депутатів.

Зазначимо, що 19 серпня уряд ухвалив постанову КМУ “Про внесення змін до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті”, якою передбачається здійснення габаритно-вагового контролю (ГВК) однією посадовою особою Укртрансбезпеки із залученням посадових осіб Національної поліції, Укравтодору та балансоутримувачів пунктів ГВК. У Міністерстві інфраструктури переконані, що подібне рішення сприятиме здійсненню ефективного цілодобового габаритно-вагового контролю на дорогах з метою убезпечення їх від руйнування вантажівками.

Читайте також