За останні три роки податки для Укрзалізниці зросли з 23 до 32 % 
Новини, Економіка

За останні три роки податки для Укрзалізниці зросли з 23 до 32 % 

Відрахування податків та зборів Укрзалізниці до бюджетів усіх рівнів за останні три роки зросло з 23 до 32 % від виторгу компанії. Про це на конференції «Залізниці України: розвиток та інвестиції» заявив директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ «Укрзалізниця» Антон Саболевський, передає Медіацентр УЗ.

«За такого податкового навантаження неможливі будь-які суттєві капітальні інвестиції, зокрема в інфраструктуру Укрзалізниці», — зауважив радник міністра інфраструктури України Віктор Довгань, додавши, що навантаження на компанію треба зменшувати.

Нагадаємо, що в 2019 Укрзалізниця сплатила до державного та місцевих бюджетів 16,6 млрд грн податків. З таким показником УЗ посіла 5-ту позицію в рейтингу найбільших платників податків у країні.

«Ми пишаємось цим. Але цей показник зріс на 49% проти 2018 року. Це викликає занепокоєння, оскільки податкове навантаження росте швидше, ніж доходи компанії. Найбільшу питому вашу в цьому зростанні дав земельний податок, що зріс з 1 до 4 млрд грн. І тут ми продовжуємо просити владу переглянути питання сплати й звільнити залізницю від сплати, базуючись на світовій практиці», – прокоментував ситуацію директор з розвитку бізнесу АТ «Укрзалізниця» Андрій Рязанцев.

Нагадаємо, що Укрзалізниця  звернулася до парламентарів та уряду з пропозицією скасувати земельний податок. За словами Рязанцева, до початку 2019 року УЗ сплачувала земельний податок, але користувалася пільгою. Тому відрахування земельного податку до місцевих бюджетів, на території яких була розташована транспортна інфраструктура, були в 4 рази меншими.

Читайте також: Вантажні перевезення увійшли в ТОП 5 ідентифікованих корупційних ризиків УЗ

Читайте також