Упродовж січня–травня 2023 року залізницею України перевезено 58,1 млн т вантажів. Про це заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов розповів під час заходу «Всеукраїнський день логіста», що відбувся наприкінці минулого тижня, передає Rail.insider.
Порівняно з аналогічним періодом торік результат менший на 17,5 млн т. Зокрема, у транзитному сполученні перевезли 0,5 млн т (на 80% менше, ніж торік), в імпортному — 2,6 млн т (скорочення — 68,7%), на експорт — 24,2 млн т (–19,9%), а у внутрішньому сполученні — 30,8 млн т (–11%).
У номенклатурі вантажів, що транспортувалися залізницею, лідером є зерно та продукти перемолу. На них припадає 26% від загалу. Друге місце поділили вугілля та руда залізна і марганцева — по 18%. Ще 15% припадає на мінбудматеріали.

Окрім того, під час заходу Валерій Ткачов розповів про структурні удосконалення у вантажній вертикалі АТ «Укрзалізниця», а саме виділення окремих бізнес-напрямків — «термінальний оператор», «оператор по обслуговуванню припортових станцій», «оператор по обслуговуванню ваговимірювального обладнання на залізниці» та утворення «іноземного оператора/перевізника» для роботи на залізницях ЄС. Згідно з презентацією, оприлюдненою під час заходу, компанія назватиметься ТОВ «UZ Cargo Polska».
Як повідомлялося раніше, УЗ пропонує вантажовідправникам послугу з комплексного перевезення зерна.












