Міжнародні новини, Новини, Перевезення

Заборона транзиту до Польщі шкодить іміджу транспортного коридору через Україну – ОТЛК ЕРА

АТ «ОТЛК ЕРА», один із найбільших міжнародних операторів послуги з організації перевезень у складі регулярних контейнерних поїздів сполученням Китай – ЄС, звернувся до українських транспортників із листом, в якому висловлює занепокоєння обмеженням транзиту до Польщі.

«Одним з напрямків перевезень, що динамічно розвиваються з грудня 2020 року, є маршрут на станцію Славкув (Польща), за яким на сьогоднішній день відправлено 34 контейнерні поїзди з Китаю», – йдеться у листі на адресу асоціації «Український логістичний альянс», що є у розпорядженні інтернет-видання Rail.іnsider.

«ОТЛК ЕРА» повідомляє, що у зв’язку зі зростанням обсягів перевезень, а також для рівномірного розподілу вантажопотоків на інфраструктурі 1520 мм робить послідовні кроки щодо нарощування транзитних перевезень Китай – Європа через прикордонний перехід Ізов (Україна)/Грубешів (Польща). Крім того, компанія готує до запуску регулярні перевезення через перехід Мостиська II (Україна)/Медика (Польща).

Однак у зв’язку з введенням заборони з боку АТ «Укрзалізниця» на здійснення всіх видів перевезень у сполученні зі станціями Польскої залізниці транзитом територією України з 30 листопада 2021 року до скасування «ОТЛК ЕРА» висловлює стурбованість щодо можливості збереження поточних обсягів перевезень та перспектив подальшого розвитку транзитного коридору через зазначені прикордонні переходи. Компанія заявляє, що конвенція «ускладнює планування виробничої діяльності на 2022 рік, а також негативно позначається на іміджі транзитного коридору через територію України».

Оператор міжнародних перевезень також просить повідомити про прогнози скасування конвенційної заборони на перевезення у сполученні зі станціями Польщі для своєчасного інформування своїх клієнтів та партнерів.

На даний час асоціацією «УЛА» направлене відповідне звернення міністру інфраструктури України Олександру Кубракову та в АТ «Укрзалізниця».

Свою думку щодо можливості збереження транзиту за рахунок пропуску контейнерних поїздів висловив президент “УЛА” Едвін Берзіньш.

АТ «ОТЛК ЕРА» – спільне підприємство залізниць Казахстану, РФ та Білорусі, створене у 2018 році для розвитку контейнерних перевезень між КНР та ЄС.