Міжнародні новини, Новини, Перевезення

Залізниця Молдови заявляє про готовність цілодобово приймати вантажні поїзди з України

ДП «Залізниця Молдови» (ЧФМ) працює над збільшенням пропускної спроможності переходів на кордоні з Україною. Про це повідомили на підприємстві у відповідь на запит видання Rail.insider.

«Між ЧФМ, Укрзалізницею та румунською стороною проводяться щотижневі наради для збільшення пропускної спроможності прикордонних переходів», – повідомили у залізничній компанії Молдови.

Зазначається, зокрема, що на переході Могилів-Подільський/Велчинець збільшено прийом щодня до 3–4 поїздів на добу. «ЧФМ готова до цілодобової роботи, очікуємо на готовність Укрзалізниці», – говориться у відповіді.

По станції Окниця (перехід Сокиряни/Окниця) ЧФМ відкриває дві відремонтовані колії для збільшення пропускної спроможності до 6 поїздів на добу.

На молдовсько-румунському переході Унгень/Крістешть для забезпечення навантаження на порт Констанца (Румунія) ЧФМ «знайшла можливість збільшити парк візків вантажних вагонів для колії 1435 мм зі 112 до 152 одиниць, що дозволило збільшити пропускну спроможність з 336 до 560 вагонів на місяць». Відзначається, що «перехід на цілодобову роботу буде проведено у разі збільшення вантажних потоків, хоч ЧФМ вже готова».

«По стику Етулія/Рені через неритмічність заходу суден у порт потужність прийому обмежена одним поїздом на добу. Українською стороною опрацьовується питання про безперервний прохід поїздів зі станції Рені на порт Джурджулешть. У цьому порту налагоджений обмін інформацією про вагони власності УЗ, що прямують на завантаження, вибудовано черговість виконання заявки», – говориться у відповіді ДП «Залізниця Молдови» на запит Rail.insider.

Крім того, зазначається, що на переході Джурджулешть/Галац з Укрзалізницею та румунською стороною заздалегідь узгоджуються заявки для ритмічної подачі вагонів під навантаження.

У ЧФМ також наголосили, що компанія забезпечена достатньою кількістю локомотивів для безперебійної роботи.

«Вищевказані комплексні заходи, а також постійний контакт ЧФМ із залізничними адміністраціями України та Румунії сприяють збільшенню пропускної спроможності прикордонних залізничних переходів», – вважає директор департаменту стратегій та міжнародних відносин ЧФМ Олександр Гутовський.

Як повідомлялося 14 квітня, в ході онлайн-наради УЗ із представниками ринку зернових перевезень України, останнім часом значно збільшилося відвантаження аграрних вантажів у напрямку Румунії та Молдови.

 

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики