Новини, Інфраструктура

Зеленський пообіцяв звільнити голову Укртрансбезпеки  

Президент України Володимир Зеленський пообіцяв вирішити питання звільнення голови Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) Михайла Ноняка після призначення нового складу Кабінету Міністрів.

“Я прізвище Ноняк чую останні 10 днів. З першого дня зрозумів, у чому проблема, хлопці показали мені статистику, які проблеми виникають через це прізвище. Я подзвонив прем’єр-міністрові й дуже попросив його звільнити цю людину. А прем’єр-міністр сказав, що зараз це рішення від нього не залежить”, – повідомив Зеленський під час робочої поїздки до Миколаєва в середу.

Він також наголосив, що це питання буде вирішене після виборів.

Зі свого боку Михайло Ноняк на своїй сторінці у Facebook прокоментував рішення президента. Ноняк наголосив, що скарга в.о. голови Одеської ОДА Світлани Шаталової на нього є кричущим фактом маніпуляції високими чиновниками виконавчої влади і свідомістю громадян. За його словами, Одеська обласна адміністрація не зробила нічого, щоб сприяти збільшенню граничної штатної чисельності служби, знаючи, що управління «Укртрансбезпеки» в Одеській області має 5 мобільних комплексів для здійснення габаритно-вагового контролю, що в області ще є 4 комплекси Укравтодору та 2 стаціонарні комплекси (а для забезпечення цілодобової роботи одного комплексу потрібно як мінімум 8 інспекторів, а в територіальному органі Укртрансбезпеки їх всього 24 і вони не можуть забезпечити ефективне обслуговування усіх комплексів. Чиновник зазначив, що Одеська ОДА закупила й блокувальники руху для транспортних засобів, які перевозять більше дозволеної норми, передала їх Нацполіції, але жодного разу вони так і не були застосовані. Водночас він заявив, що сума в 1000 грн за проїзд перевантаженого автомобіля фігурує у схемі, запровадженій співробітниками Одеського управління «Укравтодору» не без підтримки ОДА на найвищому рівні.

Довідка:

Михайло Ноняк призначений головою Укртрансбезпеки рішенням уряду 20 квітня 2016 року. До цього обіймав посаду заступника голови цієї служби з січня 2016 року. Раніше, з квітня 2014 року, Ноняк обіймав пост заступника міністра доходів і зборів.

Нагадаємо, що Пілотний проєкт для зважування вантажівок під час руху запрацює вже наприкінці жовтня 2019 року. Контрольні майданчики передаватимуть дані про вагу фур співробітникам Укртрансбезпеки.

 

Читайте також