Новини, Новини бізнесу

Зі складу наглядової ради КВБЗ вийшов представник російського акціонера

Член наглядової ради ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» Вадим Дузик, представник російського власника 25% акцій підприємства Станіслава Гамзалова, склав повноваження. Про це йдеться у повідомленні КВБЗ у системі розкриття інформації Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку України, передає Rail.insider із посиланням на «Интерфакс».

Зауважується, що заяву Вадима Дузика про припинення повноважень як члена наглядової ради за власним бажанням КВБЗ отримав 6 червня. Того ж дня наглядова рада припинила його повноваження. Замість Дузика до складу наглядової ради ніхто не був обраний.

«Дузик увійшов до наглядової ради як представник OW Capital Management (належить Станіславу Гамзалову, — ред.) у вересні 2021 року. Раніше в наглядовій раді цю компанію представляв Джахпар Гамзалов (за даними низки ЗМІ, батько Станіслава Гамзалова)», — зазначає видання.

Нагадаємо, що наприкінці травня прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо «службових осіб ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» за фактом заволодіння грошовими коштами підприємства шляхом зловживання службовим становищем та фінансування насильницького захоплення державної влади, зміни меж державного кордону України (ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 110-2 КК України)».

У ході досудового розслідування встановлено, що за сприяння громадянина РФ, якому належить 25% акцій ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», завод систематично здійснював закупівлі деталей для будівництва вагонів у підприємств з країни-агресорки за завищеними цінами при наявності аналогів українського виробництва нижчої вартості.

Водночас у КВБЗ заперечили звинувачення у співпраці з росіянами. Як наголошувалось у заяві підприємства, громадянин РФ придбав акції КВБЗ у 2012-му — 10 років тому. «При цьому він не мав і не має впливу на роботу підприємства. Всі в нашій державі знають, що основним власником підприємства є громадянин України», — пояснювалось у дописі.

Читайте також