Білий дім розкритикував Китай і його глобальний інфраструктурний проєкт «Єдиний пояс, Єдиний шлях», вартість якого сягає мільярдів доларів. Американський уряд заявив, що результати цього проєкту можуть виявитися «надзвичайно сумнівними», тому іншим країнам краще бути обережними у співпраці з Китаєм. Про це повідомляє УНІАН з посиланням на Fox News.
Як зазначається, Пекін стверджує, що його інвестиції підуть на користь партнерам. Однак ініціативу також розглядають як спробу Китаю збудувати власну торговельну економіку, яка допоможе встановити домінування в міжнародних відносинах. Також проєкт може створити фінансові залежності від Китаю.
«Китайська ініціатива «Єдиний пояс» націлена на вирішення легітимних інфраструктурних потреб менш розвинених економік у світі. Але головна мета – це експортувати китайський економічний дисбаланс: продукти промислового перевиконання, зайву робочу силу, великі валютні резерви, — щоб перетворити їх на політичний вплив і стратегічний військовий доступ», – сказав Fox News неназваний американський чиновник.
Співрозмовник видання зазначив, що майже у всіх випадках китайський державний підхід до розвитку інфраструктури полегшував корупцію, відкривав можливості для поганого фіскального управління, шкодив якості управління й інститутів у країнах-реципієнтах.
“Світ дуже швидко зрозумів, що попри всі заяви Китаю, наслідки його інфраструктурних проектів дуже сумнівні», – додав він.
Водночас відзначається, що війна слів посилилася між Китаєм і радником президента США з національної безпеки Джоном Болтоном, який попередив Україну, щоб вона не стала суб’єктом китайських махінацій. Перед візитом в Київ Болтон заговорив про загрози «Єдиного поясу». Після зустрічі з українськими чиновниками він зазначив, що Україна й США «розділяють спільне зобов’язання захистити українську безпеку і суверенітет, а також подбати, що вона не стала предметом для китайської економічної експлуатації».
У свою чергу, Китай швидко відреагував на цю заяву радника президента США.
«Ми твердо виступаємо проти спроб Болтона зірвати співпрацю в рамках «Єдиного шляху» й вбити клин між Китаєм й іншими країнами», – сказав прессекретар міністерства закордонних справ Китаю Ген Шуан.
Він додав, що у словах американця для Пекіна «не було нічого нового».
«На відміну від принципу «Америка перш за все», якого дотримується дехто в США, принцип, якого Китай дотримується в рамках «Єдиного поясу» і співпраці з понад 160 країнами й міжнародними організаціями, — це широкі консультації, спільний внесок і спільна вигода для всіх. Це ж стосується нашої співпраці з Україною. Я переконаний, що більшість країн у світі здатні ухвалювати незалежний, заснований на фактах політичний вибір у власних інтересах», – додав прессекретар МЗС Китаю.
Видання нагадує, що Китай подав сигнал про намір купити українського виробника авіаційних двигунів «Мотор Січ». І це тривожить як Болтона, так і адміністрацію Трампа.
«Ми висловили наше занепокоєння про нечесні китайські торговельні практики, загрози для національної безпеки, які ми бачимо в США», – сказав Болтон під час візиту в Київ.
Він також додав, що Пекін вдається до «боргової дипломатії» й крадіжок інтелектуальної власності, застерігши Президента України Володимира Зеленського обережно торгувати з Китаєм.
Нагадаємо, президент Асоціації «Високошвидкісні магістралі» Віктор Мироненко заявив, що новий «шовковий шлях», що з’єднає Китай та Європу може з’явитися впродовж 7-ми років.












