Міжнародні новини, Новини

Білоруська нафтова компанія припинила співпрацю з LTG Cargo щодо транспортування нафтопродуктів

Білоруська компанія-експортер нафти “Білоруська нафтова компанія” (BNK) минулого місяця вирішила припинити довгостроковий контракт з LTG Cargo. Про це повідомляє railfreight.com.

До цього саме литовські залізниці транспортували нафтопродукти до порту Клайпеда. Видання повідомляє, що основні мотиви цього рішення – геополітичний тиск, який білоруський уряд застосовує до Литви.

Одночасно Білорусь та Росія домовилися перевезти нафтопродукти BNK через російські порти, попри те, що цей варіант є значно дорожчим, ніж через Литву.

Обсяги BNK становили 3,7% вантажних потоків LTG Cargo до 2020 року, тобто приблизно два мільйони перевезених тонн. Однак в LTG  заявляють, що очікували подібного рішення, тому готувались до диверсифікації ризиків.

У 2021 році LTG хоче запустити послугу перевезення контейнерів для своїх клієнтів як у Литві, так і в Європі. Крім того, компанія прагне вийти на міжнародні ринки. Мова йде про нещодавно відкриті філіали в Польщі та Україні.

 «Ми є успішною компанією в країнах Балтії. Проте ми також хочемо сприяти сталому зростанню українського залізничного ринку, розвитку Зеленого курсу та сприяти потенційному економічному співробітництву між Литвою та Україною», – заявляють у компанії.

Повідомляється, що на першому етапі розвитку LTG Cargo Ukraine запропонує можливості оренди рухомого складу, експедиторських та інших послуг з перевезення вантажів.

Щодо справ LTG у Польщі: компанія відкрила там свою філію майже рік тому, коли підписала угоду про спільну діяльність з PKP Cargo щодо інтермодальних перевезень. Також уже створено центр транспортних технологій у Білостоці, який сертифікує рухомий склад Литви.