Міжнародні новини, Новини

Через санкції експорт калійних добрив з Білорусі та РФ впав на 20%

Постачання калію з Білорусі та РФ на іноземні ринки у першому кварталі цього року скоротилося на 20% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Такі оцінки наводить канадська компанія з виробництва добрив Nutrien у квартальному звіті, передає Rail.insider із посиланням на zerkalo.io

Фінансові санкції та інші обмеження, запроваджені щодо Білорусі та РФ, призвели до зниження експорту калійних добрив із цього регіону на 20% порівняно з аналогічним періодом минулого року. У звичайний час виробництво та постачання добрив цих двох країн становлять 40% від світового ринку, наголошується у квартальному звіті компанії Nutrien.

Зниження присутності частки виробників із Білорусі та РФ на світовому ринку дало змогу канадській компанії у рази збільшити виручку та прибуток.

Видання також зауважило, що у Білорусі статистику щодо експорту калію закрили минулого року, після того, як галузь потрапила під західні санкції. Минулоріч ЄС запровадив заборону на постачання і транзит частини продукції «Білоруськалію», США запровадили санкції проти самої компанії та офіційного експортера продукції. До обмежувальних заходів доєдналися Канада і Великобританія.

«У Мінфіні підтверджують зниження надходжень до бюджету галузей, які потрапили під санкції у березні цього року», — наголосили у виданні.

Нагадаємо, що в Литві з 1 лютого анулювали договір про перевезення добрив через санкції стосовно ВАТ «Білоруськалій».  У відповідь на це Білорусь з 7 лютого заборонила транзит нафтопродуктів і добрив із Литви. У середині лютого обмеження на перевезення білоруських добрив ввела і Укрзалізниця. «Білоруськалій» намагався оскаржити у суді скасування Литвою транзиту добрив, але програв.

Читайте також