Новини, Перевезення

Через затримки вагонів в Україні в Білорусії дефіцит порожніх цистерн

У Білорусії спостерігається дефіцит порожніх цистерн через збільшення термінів перебування їх в Україні. Внаслідок цього під питанням гарантії ритмічних поставок білоруських нафтопродуктів. Про це заявив представник «Білоруської нафтової компанії», передає Rail.insider із посиланням на enkorr.

«Ми однозначно виконаємо всі номінації в межах контрактів, питання в обсягу перехідного ресурсу, який має місце щомісяця. З нашого боку труднощів немає, ресурс є, але ми не можемо гарантувати чіткість перевезень залізницею», — заявив очільник українського офісу «Білоруської нафтової компанії» Євген Поспєлов.

За його словами, вже кілька місяців компанія наголошує на критичних затримках залізничних цистерн в Україні, у зв’язку з чим утворився гострий дефіцит білоруських порожніх вагонів. «Станом на 23 листопада в Україні перебувало 2 тис. 857 цистерн білоруської приписки, водночас тижнем раніше цей показник не перевищував 2,5 тис. одиниць, а у звичайних умовах він становить приблизно 1,5 тис.», — зауважується у повідомленні.

Євген Поспєлов зазначив, що білоруська сторона неодноразово порушувала питання необхідності вирішення проблем залізничних перевезень і митного оформлення, була ініціатором численних зустрічей із представниками Укрзалізниці, Нафтогазової асоціації України, митної служби та інших.

Нагадаємо, що ще у серпні на білоруських заводах спостерігався дефіцит порожніх цистерн під навантаження. Тоді середньодобова кількість білоруських вагонів, які перебували на території України, сягала 2 тис. 264 одиниці.

Окрім того, раніше Rail.insider писав про питання з роботою в Україні локомотивів власності РЖД.

Читайте також